NAUJIENOS

Šiauliuose „LTG Infra“ įrengė dvi triukšmo slopinimo sienutes

2022-05-03

Šiauliuose daugiau nei 128 namų gyventojai jaus mažesnes traukinių eismo pasekmes. Lietuvos viešosios geležinkelių infrastruktūros tinklą valdanti įmonė „LTG Infra“ Žaliūkių gatvėje įrengė triukšmą slopinančią sienutę. Pirmoji tokia sienutė Margių gatvėje įrengta dar praėjusių metų pabaigoje.

„Triukšmo slopinimo sienutės yra efektyviausias sprendimas, kuris padeda gyventojams sukurti tylesnę aplinką ir užtikrinti saugesnę geležinkelių infrastruktūrą. Ypač, tai aktualu tose vietovėse, kur traukinių eismas yra intensyvus. Traukiniai yra žaliausia transporto rūšis, o krovinių ir keleivių vežimas geležinkeliais mažiausiai teršia aplinką. Skatindami aktyviau naudotis geležinkelių tinklu, skiriame dėmesį draugiškesnę aplinką kuriantiems ir saugumą didinantiems projektams“, – sako Karolis Sankovski, „LTG Infra“ generalinis direktorius.

Šiauliuose, Žaliūkių gatvėje pastatyta 825 metrų ilgio sienutė, o Margių gatvėje – 840 metrų ilgio sienutė. Statinių aukštis svyruoja nuo 3,5 iki 8 metrų. Naujoji infrastruktūra tiesiogiai sumažina geležinkelio skleidžiamą garsą 128 gyvenamiesiems namams ir namų aplinkoms iki higienos normų nustatytų ribinių verčių. Vis tik akustinio komforto sąlygos yra pagerintos kur kas didesniam skaičiui gyvenamųjų ir visuomeninės paskirties pastatų. Projekto Žaliūkių gatvėje rangos darbus atliko jungtinės veiklos sutarties pagrindu veikianti įmonių grupė: „Tiltuva“, „Maniga“ ir „Viadukas“.

Vietovės, kuriose įrengiamos triukšmą slopinančios sienelės, parinktos atsižvelgiant į periodiškai Lietuvoje vykdomus geležinkelio transporto triukšmo lygio stebėsenos rezultatus, ypatingą dėmesį kreipiant į didžiausią triukšmo lygį patiriančių gyventojų skaičių. Projektuojant sienutes buvo aktyviai bendradarbiaujame su savivaldybe, derinti architektūriniai ir projektiniai sprendimai, kad sienelės būtų ne tik pakankamai efektyvios, bet ir derėtų su supančia aplinka.

Pasak Artūro Visocko, Šiaulių mero, dėl intensyvaus traukinių eismo ir su tuo susijusio triukšmo daliai miesto gyventojų kildavo nepatogumų, o dabar pastačius dvi apsaugines sienutes – problemą išsprendėme.

„LTG Infra“ triukšmo mažinimo programoje numatyti 9 projektai – jau įrengtos triukšmo slopinimo sienutės Šiauliuose, Mažeikiuose, Lentvaryje, Radviliškyje, Kaišiadoryse. Darbai dar vyksta Klaipėdoje ir Kretingoje. Į Šiaulių dviejų sienučių statybas investuota daugiau nei 2,68 mln. eurų be PVM, o iš jų beveik 1,85 mln. eurų iš ES lėšų, o Šiaulių miesto savivaldybė prisidėjo 209 tūkst. eurų. Likusią sumą skyrė „LTG Infra“. Bendra triukšmo mažinimo programos vertė siekia 24 mln. eurų be PVM.