NAUJIENOS

Lentvaryje pradedama pervažos rekonstrukcija: bus statomas automobilių tunelis po geležinkeliu

2020-10-09

Trakų rajone, Lentvaryje, oficialiai pradėta geležinkelio pervažos rekonstrukcija ir automobilių tunelio statyba. Šis eismo sąlygas ir saugą gerinantis projektas žymiai pagerins susisiekimo sąlygas Lentvario mieste, kurį geležinkelio linija daugel metų dalina į dvi dalis, o dėl intensyvaus traukinių eismo ties pervaža nuolat susidaro automobilių spūstys. Simboliškai, prie Lentvario pervažos buvo įkasta darbų pradžios kapsulė.

Pasak „LTG Infra“ generalinio direktoriaus Karolio Sankovski, Lentvario pervažos modernizavimo projekto dėka tūkstančiai žmonių, traukiniais ir automobiliais kasdien kertančių šią pervažą, tai darys žymiai saugiau. Pabaigus projektą, visi automobiliai pervažą galės kirsti saugiu tuneliu ir taip taupyti savo laiką, kurį užtrukdavo prie pervažos laukdami eilėje.

Lentvarį kasdien pravažiuoja apie 130 traukinių. Dėl jų automobilių eismas ties pervaža kiekvieną dieną yra stabdomas net 11 val. per parą. Lentvario pervažą per parą vidutiniškai kerta iki 4 tūkst. automobilių.

Pervažos modernizacija svarbi ne tik dėl gyventojų patogumo, tačiau ir kitu aspektu – ji leis padidinti traukinių, važiuojančių per pervažą, greitį. Kadangi pervaža yra strateginiame IXB koridoriuje greitesnis traukinių eismas didins šios itin svarbios magistralės traukinių eismo pralaidumą.

Projekto įgyvendinimas prisidės prie patrauklios ir saugios aplinkos kūrimo, turės teigiamos įtakos Lietuvos ekonominiam vystymuisi, ženkliai pagerins Lentvario miesto gyventojams susisiekimą, turės teigiamą įtaką vietinio bei tranzitinio automobilių eismo dalyviams.

Lentvario pervažos modernizavimo darbų pradžios renginyje LTG grupę atstovavo generalinis direktorius Mantas Bartuška. Tarp aukštų renginio svečių buvo Susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič, Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevičius, Trakų rajono merė Edita Rudelienė, kiti svečiai, gyventojai, darbų rangos vadovai.