NAUJIENOS

Klaipėdos gyventojams – efektyvios triukšmo slopinimo sienelės prie geležinkelio už 4 mln. eurų

2021-04-20

AB „LTG Infra“ ir UAB Geležinkelio tiesimo centras pasirašė sutartį pagal kurią bus statomos triukšmą slopinančios sienelės Klaipėdos Bomelio Vitės, Geležinkelio stoties ir Parko kvartaluose. Ši sutartis – tai paskutinė 7 miestus apimančios programos „Triukšmo mažinimo priemonių geležinkeliuose įrengimas“ dalis.

„Šios sutarties pasirašymas tik dar kartą parodo, jog gebame tartis ir susitarti, pasiekti visiems naudingą kompromisą. Dabar pilna apimtimi tęsime programą, kuri leis ramiau gyventi ir dirbti tūkstančiams žmonių šalia geležinkelio“, – sako „LTG Infra“ generalinis direktorius Karolis Sankovski.

Triukšmą slopinančių sienelių projektas Klaipėdos gyventojų, asociacijos „Vitės bendruomenė“ ir savivaldybės prašymu buvo kelis kartus koreguotas ir keistas, tai bene daugiausiai dėmesio Lietuvoje dėl triukšmo sulaukęs geležinkelio ruožas.

Ilgaamžės, estetiškos ir maksimalaus efektyvumo triukšmą slopinančios sienelės Klaipėdos Bomelio Vitės, Geležinkelio stoties ir Parko kvartaluose pirmu projekto įgyvendinimo etapu sieks daugiau kaip 2 km ilgio, bus iki 6,5 metrų aukščio ir pagerins akustines gyvenimo sąlygas beveik 4,5 tūkst. gyventojų.

Projekto vertė siekia beveik 4 mln. eurų be PVM, projektas bus finansuojamas ES struktūrinių fondų, AB „LTG Infra“ bei Klaipėdos miesto savivaldybės lėšomis. Numatoma, kad šio projekto įgyvendinimas truks iki metų.

Sutartis dėl triukšmą slopinančių sienelių Klaipėdoje – dalis visą Lietuvą apimančios programos „Triukšmo mažinimo priemonių geležinkeliuose įrengimas“, kurios metu septyniuose Lietuvos miestuose bus įrengiamos geležinkelio triukšmą slopinančios priemonės – triukšmo slopinimo sienelės su apželdinimu, pylimai, langų ir durų keitimas.

Visus triukšmo slopinimo programos projektus numatoma įgyvendinti iki kitų metų pradžios.