NAUJIENOS

Geležinkelio sostinėje Radviliškyje įrengtos triukšmo slopinimo sienutės

2022-04-19

Lietuvos viešosios geležinkelių infrastruktūros tinklą valdanti įmonė „LTG Infra“ aktyviai įgyvendina triukšmo mažinimo programą – Radviliškyje įrengtos aštuonios triukšmą slopinančios sienutės, kurios gyvenimo sąlygas pagerins daugiau nei 3 tūkst. Radviliškio gyventojų.

„Radviliškio geležinkelio stotis yra didžiausia šalyje, o kasdien vien tik pravažiuojančių traukinių skaičius viršija 100. Draugiškiausios aplinkai transporto rūšies – geležinkelių – tinkle turi būti saugu, o šalia geležinkelio įsikūrę gyventojai turi jausti kuo mažesnes intensyvaus traukinių eismo pasekmes. Efektyviausias būdas to pasiekti – įrengti nuo triukšmo gyventojus saugančias sienutes“, – sako Karolis Sankovski, „LTG Infra“ generalinis direktorius.

Anot K. Sankovski, didžiausią triukšmo slopinimo sienučių naudą tiesiogiai pajunta tiek šalia geležinkelio, tiek ir kiek toliau gyvenantys radviliškiečiai, tuo pačiu sukuriama ir socialinė–ekonominė nauda. Atlikti skaičiavimai rodo, kad į triukšmo slopinimo sienutes investuotas 1 euras sukuria 1,7 euro socio–ekonominės naudos.

Per Radviliškį vedančio geležinkelio abiejose pusėse įrengtos beveik 3,7 kilometro bendro ilgio sienutės, kurios nuo triukšmo apsaugos senamiestį, miesto centrą, J. Basanavičiaus ir S. Daukanto gatvių gyventojus. Sienučių aukštis svyruoja nuo 4,5 iki 7 metrų. Įgyvendinant projektą, vienam gyvenamajam namui Basanavičiaus g. buvo pakeisti langai ir durys. Projekto rangos darbus atliko bendrovė „Gatas“.

„Didžiuojamės, kad Radviliškis nuo seno vadinamas Lietuvos geležinkelio sostine. Vis tik kartu nuo geležinkelio sklindantis triukšmas gyventojams buvo labai didelė problema, kurią pagaliau bendromis pajėgomis su infrastruktūros valdytoju pavyko išspręsti“, – teigia Vytautas Simelis, Radviliškio rajono savivaldybės meras.

Vietovės, kuriose įrengiamos triukšmą slopinančios sienelės, parinktos atsižvelgiant į periodiškai Lietuvoje vykdomus geležinkelio transporto triukšmo lygio stebėsenos rezultatus, ypatingą dėmesį kreipiant į didžiausią triukšmo lygį patiriančių gyventojų skaičių. Projektuojant sieneles buvo tartasi su savivaldybe, derinti architektūriniai ir projektiniai sprendimai, kad sienelės būtų ne tik pakankamai efektyvios, bet ir derėtų su aplinka.

„LTG Infra“ triukšmo mažinimo programoje numatyti 9 projektai – jau įrengtos triukšmo slopinimo sienutės Šiauliuose, Mažeikiuose, Lentvaryje, Radviliškyje, Kaišiadoryse, o darbai dar vyksta Klaipėdoje ir Kretingoje. Į Radviliškio sienučių statybas investuota daugiau nei 5,89 mln. eurų be PVM, o iš jų beveik 4,93 mln. eurų ES lėšos. Prie projekto Radviliškio rajono savivaldybė prisidėjo 332 tūkst. eurų be PVM, o likusią sumą 632 tūkst. eurų skyrė „LTG Infra“. Bendra triukšmo mažinimo programos vertė siekia 24 mln. eurų be PVM.