NAUJIENOS

Geležinkelio pervažose – saugaus eismo akcija

2022-09-09

Rugsėjo 8 dieną „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės darbuotojai kartu su Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnais surengė saugaus eismo akciją 18-oje Vilniaus, Kaišiadorių, Prienų, Marijampolės, Kalvarijos, Vilkaviškio, Kazlų Rūdos, Tauragės, Švenčionių ir Ignalinos savivaldybių geležinkelio pervažų.

Akcijos rengiamos pavojingiausiose geležinkelio pervažose, kuriose neseniai įvyko incidentai. Taip pat tose pervažose, kuriose yra didelis eismo intensyvumas.

Akcijos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į saugos svarbą geležinkelių pervažose ir perėjose, nes geležinkeliai yra laikomi padidinto pavojingumo zona. Šia akcija siekiama eismo dalyviams priminti pagrindinius saugaus elgesio geležinkelio teritorijoje principus ir paraginti vadovautis taisykle – Sustok, apsižvalgyk, įsiklausyk.

LTG darbuotojai kartu su policijos pareigūnais priminė vairuotojams ir pėstiesiems KET reikalavimus, kaip reikia saugiai kirsti geležinkelio pervažas ir perėjas – stebėti šviesoforo signalus, sustoti šalia STOP ženklo, susilaikyti nuo žinučių siuntimo, muzikos klausymo ar kitų dėmesį blaškančių veiksmų, kurie trukdytų pastebėti artėjantį traukinį.